alexa Karşıyaka Çilingir – Gaziantep Çilingir – Gaziantep Çilingir
instagram icon Telefon

0545 531 2727

WhatsApp

0545 531 2727

Karşıyaka Çilingir – Gaziantep Çilingir

Karşıyaka Çilingir Firması

Çilingir kelimesi dilimizde en çok kullanılan kelimelerden biridir. Bu kelime dilimize Farsçadan girmiş bir kelimedir. Çilingir kelimesi dilimizde anahtarcı anlamına gelmektedir. Anahtarların, kilitlerin bakımını ve onarımını yapan ve anahtar üreten profesyonel kuruluştur. Karşıyaka Çilingir işleriniz için web sitelerinde yer alan bazı bilgileri girerek çilingirlere ulaşabilirsiniz.

Karşıyaka Çilingir Firması Telefonu

TDK sözlüğündeki çilingir kelimesi anahtarcı anlamına gelmektedir. Bu kelime günlük hayatımızda sıklıkla duyduğumuz ve kullandığımız kelimelerden biridir. Çilingir kelimesi aynı zamanda anahtar yapımı ve kilit tamiri ile uğraşan bir kişiyi ifade eder. Bu nedenle kapıda bırakılan bir kişinin aklına ilk gelen şey bir çilingir ile iletişime geçmektir. Çilingire herkesin ihtiyacı olabilir bu yüzden her şehirde ve ilçede mutlaka bir çilingirci bulunur. Gaziantep’te de Karşıyaka çilingir firması olarak birçok firma bulunmaktadır.  

En Yakın Karşıyaka Çilingir Firması

Çilingir, belirli bir zaman diliminde veya kendi yöntemiyle kilit açma, kilit takma, anahtarlardan ve kilit kalıplarından yeni anahtarlar oluşturma ve bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirme bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir. Kilit sektörü ise farklı model ve tipteki anahtar ve kilitlerin yanı sıra kapılara, pencerelere takılan farklı şekillerdeki yayların bakım ve montajı ile ilgili birçok işlemi gerçekleştiren bir sektördür. Size de çilingir her an lazım olabilir bu yüzden Karşıyaka çilingirler arasından birisi ile anlaşıp işlerinizi yaptırmanız gerekmektedir. Karşıyaka çilingir fiyatları araştırıp o araştırmaya göre bazı firmalara başvurabilirsiniz. Fiyatlar ortalama olarak Gaziantep’in tüm ilçelerinde aynı düzeydedir.

Karşıyaka Çilingir Fiyatları

Çilingir; Ev anahtarlarını, kasaları, araçları vb. niteliksel olarak kopyalayan, onarım ve montaj işlemlerini gerçekleştiren, kilit anahtarları üreten, kilit açan ve kilitlerle ilgili öbür bakım ve mesleki gelişim faaliyetlerini gerçekleştiren nitelikli kişiyi ifade eden bir terimdir.  Çevre koruma gereklilikleri, çalışma ortamı ve güvenlik önlemleri. Çilingirlik, antik çağlara kadar uzanan en eski mesleklerden biridir. Bu yıllarda demirciler genellikle çilingir ve çilingir olarak çalıştılar. Kapınızı tamir eder, düşürür ve zarar vermeden açarlar. Günümüz teknolojisinde bu kişilerin işleri makineler tarafından devralınmış ve seri üretim nedeniyle bu meslekler demircilikten evirilmiştir. Sonuç olarak, sadece çilingirler ve büyük üreticiler ilgilenmektedir. Bu itibarla ülkemizde çok mühim bir yer tutan bir meslek kuruluşudur.

Çilingirler gece tarifesi ve gündüz tarifesi olarak fiyatları ikiye ayırmışlardır. Gece tarifesi 100 TL’den başlamaktadır. Gündüz tarifesinde ise ortalama bir kapı açma 70 TL’den başlar. Ayrıca kilitli kalmış kapıyı açmak da 80 TL’den başlamaktadır.

Size en yakın çilingir firmasını bulmak ise size en uygun fiyatı vermelerini sağlayacaktır. Çilingirler olarak son dönemler de oldukça fazla iş yapmakta olan bu sektör fiyatların pahalılığından ya da enflasyondan etkilenen bir sektör değildir. Fiyatlar gece gündüz olarak değişir.

Gaziantep şehrinde profesyonel olarak hizmet veren çilingir firması arayanlar! hemen şimdi Gaziantepin hangi ilçesinde olursanız olun, motorize ekibimiz daima yanınızda.

Bize Ulaşın

  • Atatürk Mahallesi, Adnan İnanıcı Caddesi, Doktor Kazım Erkent Apartmanı, 34/3 Şehitkamil Gaziantep
  • 0 (545) 531 27 27
  • Haftanın Her günü 24 Saat
Call Now ButtonHemen Çilingiri Ara